Salı, Ekim 25, 2005

Kazanma Stratejimiz


Bugünden itibaren bu sayfada İddaa oyunundan sistemli bir şekilde nasıl para kazanıldığını görecekseniz. Üstelik zaman zaman maç sonuçlarını tutturamasanız bile süreç içinde paranız katlanarak artmaya devam edecek.

İddaa'da Kazanmanın Formülü

Bunun için bir tek şey yapmanız yeterli: Bu sayfada yer alan İddaa oyun önerilerini harfiyen oynamak. Ne fazla, ne de eksik!

Öncelikle bir portföy oluşturacaksınız ve bu sayfada sürekli olarak aktarılanlar dışında bu portföye müdahale etmeyeceksiniz. Bu sayfada esas alınacak olan portföy başlangıç tutarı 1.000 YTL olacaktır. Bundan sonraki bütün hesaplamalar, bu portföy başlangıç değerine göre yapılacaktır.

Başlangıç portföy tutarını ve zaman içerisinde yapacağımız portföy yönetimini şu şekilde ifade edersek daha açıklayıcı olacaktır: Örneğin, siz bugün gidiyorsunuz bir köşede biriktirmiş olduğunuz 1.000 YTL’yi alıp kendi “İddaa Portföyü”nüz olarak bir kutuya koyuyorsunuz. Ardından gün be gün bu sayfada önerilecek maçlara yine bu sayfada belirtilecek tutarlarda para yatıracaksınız. Kesinlikle daha fazla veya daha az tutarlarda değil! Ve yine kesinlikle burada önerilenlerin dışında maçlara değil! Kazandığınız ikramiyenin tamamını kutuya koyacak, kutudan hiçbir şekilde başka amaçlar (veya bu sayfada önerilenler dışında başka oyunlar) için para almayacaksınız. Öte yandan kutuya başlangıçta koyduğunuz 1.000 YTL dışında hiçbir şekilde para koymanız istenmeyecek.

İddaa Ediyorum

Yukarıda açıklanan strateji ile bu sezon sonunda kendinize yeni bir otomobil alıp, kalan 1.000 YTL ile de seneye yine İddaa oynamaya devam edeceksiniz. Yani 1.000 YTL portföy ayıran bir kişiye bu sayfada önerilen, parasının en geç bahar aylarının sonuna doğru 25.000 - 30.000 YTL düzeyine ulaşmasıdır.

Bir yıl boyunca oynayıp paranızı bir yılda 25-30 katına çıkarmayı küçük görebilirsiniz.

Her gün muhtelif yayın organlarında yer alan tahminlerde ara sıra tek bir oyunda 20 kat, 40 kat, bazen 100 kat kazandıracak oyun tahminlerine bile rastlayabilirsiniz. Ancak bunlar aldatmacadan başka bir şey değildir. Tamam, arada gerçekten kazandıracak tahminler çıkabilir ama bir gazetede çıkan onlarca tahminden yalnızca biri veya ikisi tutmaktadır. Gazete ise kazanan tahmini ön plana çıkararak okuyucularını kazandırdığını iddia etmektedir. Peki okuyucu onlarca tahmin arasından, hangisine para yatıracağını nereden bilecektir? Eğer onlarca tahminin hepsine para yatırsa, yatırdığı tutar o kadar çok olacaktır ki, bu tahminlerden birinin tutması, okuyucunun yatırdıklarını karşılamayacaktır bile.

Sonuç olarak, bu sayfada önerilen İddaa stratejisi, sabırla burada söylenenleri yapmanız durumunda sezon sonu küçük bir servet sahibi olmanızı sağlayacak.


Daha Küçük Bir Portföyle de Başlayabilirsiniz

Aranızdan kimileri, başlangıçta kutuya koyacak 1.000 YTL’si olmadığını söyleyebilir. Bu strateji herkese açık. 100 YTL ile de başlayabilirsiniz, isterseniz 10 YTL ile de... Eğer param çok derseniz 5.000 YTL ile de...

Yalnız bir tek püf noktası var: Bugün başlarken, İddaa için kutunuza kaç para koymaya karar verdiyseniz bu sizin portföyünüz olacak. Küçük bir hesap yaparak işimize başlayalım:Portföye koyacağınız tutarı, 1.000’e bölün. Elde ettiğiniz rakam sizin “portföy katsayınız” olacaktır. Bu portföy katsayısını kesinlikle hep aklınızda tutacak, her hafta bu sayfalarda önerilen oyun tutarlarını bu katsayıyla çarpıp, o kadarlık oyun oynayacaksınız.
Örneğin...

Hemen bu durumu örnekleyelim: Diyelim başlangıç için sadece 200 YTL’lik bir portföy oluşturabiliyorsunuz. Sadece başlangıçta olmak üzere portföy tutarınızı 1.000’e bölüyorsunuz: 200 / 1.000 = 0.2 İşte sizin bir sezon boyu unutmamanız gereken sayı (portföy katsayınız). Sezon boyunca bu sayfada ne söylenirse bu katsayıyla çarpıp öyle hareket edeceksiniz. Diyelim ileride bir gün, bu sayfada birkaç maça 150 YTL yatırmanız söylenecek. Hemen siz bu tutarı kendi katsayınız (yukarıdaki örnekte 0.2) ile çarpıp sadece o kadar para yatıracaksınız (Yukarıdaki örnek için 150 x 0.2 = 30 YTL para yatıracaksınız kutunuzdan)

İstediğiniz büyüklükte bir portföyle başlayabilirsiniz. Ama unutmayın büyük bir portföy, daha büyük bir kazanç demektir.